Vändra raamatukogus on võimalus kaugtööd teha

Kaugtöö tegemine on viimastel aastatel tõusnud järjest olulisemaks töötamise vormiks.

Seepärast taotlesime  ja saime toetust Kultuuriministeeriumi  taotlusvoorust  “Rahvaraamatukogudele riigieelarvest finantseeritavate rahvaraamatukogude arendusprojektide toetamine“
projektile „Kaugtöövõimaluste loomine Põhja-Pärnumaa Raamatukogus Vändras“.

50% projekti eelarvest tasus Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus.

Projektist saadud toetuse  abil oleme ostnud Vändra raamatukogusse helikabiini (heal lapsel mitu nime- seda nimetatakse ka audio-, vaikusekabiiniks jne). See on helikindel kabiin, mis on ventileeritud ja milles on elektritoide, ka wifi ulatub sinna. Selles on võimalik 2-4 inimesega pidada veebikoosolekuid, rääkida telefoniga, nii et teisi raamatukogu kasutajaid ei sega ja nemad teid, lihtsalt mõtiskleda.

Samuti sisustasime ühe ruumi kaugtöötoaks. Seal on 5 töökohta, kus on lauad, toolid, laualambid, wifi ühendus. Kohviaparaat asub raamatukogu fuajees.

Neid teenuseid saab kasutada raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Töötoa ja helikabiini kasutamiseks soovitame  raamatukogutöötajatele  eelnevalt teada anda- aeg ja koht broneerida.  Kuna teenus on arenemisjärgus, siis soovime ettepanekuid, et teenust paremini korraldada.

Tule ja tutvu!