Põhja-Pärnumaa Raamatukogu ja harukogud on eriolukorra ajal avatud piiratud ulatuses

Head Põhja-Pärnumaa Raamatukogu lugejad!

Kindlasti teate, et alates 13. märtsist on meie riigis seoses koroonaviiruse ulatusliku levikuga kuulutatud välja eriolukord 1. maini  ning võetud tarvitusele erimeetmeid- koolid suletud, avalikud üritused keelatud jne.

Raamatukogud jäävad avatuks piiratud ulatuseks. See tähendab seda, et raamatukogudes üritusi ei korraldata ja raamatukogudes aega ei saa veeta.  Lugeja tagastab ja  laenutab teavikud, loeb ajakirjandust või kasutab avalikku internetipunkti, kuid ei viibi raamatukogus meelelahutuslikul eesmärgil.

Lisaks koroonaviirusele on meid ründamas ka gripiviirus jm hingamisteede haigused. Head inimesed, kui teil on köha, nohu ja ka väike palavik, palun ärge tulge raamatukogudesse. Muidu nakatate raamatukoguhoidjaid ja kaaskodanikke,  siis võib juhtuda, et peame raamatukogud sulgema.

Kui olete haiged, palun ärge muretsege selle pärast, et teil on raamatud käes ja laenutustähtajad mööduvad. Kui on võimalik, palun helistage oma raamatukogusse või saatke e-mail ja pikendage laenutustähtaega. Vändra Raamatukogus eriolukorra kehtimise ajal viivist ei võeta.

Palun hoidke ennast ja teisi!

Monika Jõemaa

Põhja-Pärnumaa Raamatukogu direktor