Pärnu Muuseumi näitus “100+100 Pärnumaa omavalitsused” Põhja-Pärnumaa Raamatukogus Vändras

Näitus avatakse 13. jaanuaril kell 16.00 Põhja-Pärnumaa Raamatukogus Vändras

100+100 aastat on möödunud oma(enese) valitsemist õppides. Kord on olnud see vabam, kord vähem vaba, mõnikord üksmeelne, teinekord mitte, aga põhilised elukorralduslikud tööd on tulnud ikka ära teha. Näitus kutsub kaasa kuue erineva põlvkonna aega — igal perioodil on olnud oma eesmärgid ja saavutused, mis kohati erinevad tänapäevastest üsna suuresti. Seda kogedes on kergem leida omavalitsemise kandvamaid mõtteid ja tõusta kõrgemale oma argimuredest, et elada kaasa teiste omadele.
Näituse stendidel vahelduvad üldistused faktide ja mingil moel eriliseks saanud Pärnumaa omavalitsustegelaste lugudega.

Näituse stendidelt leiab vändrakas äratundmist- kohtame postipapa J. W. Jannsenit ja C. R. Jakobsoni. Pärnu-Jaagupi kandist leiab fotolt Enge vallamaja.

Pärnu Muuseumis valminud näituse kujundaja on Aidi Mesi, sisu on kokku pannud Aldur Vunk, Jaanus Männik, Piret Pedanik, Margo Samorokov

Väljapanek tervikuna on valminud Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnu linna algatusel ning rahalisel toel.

Näitus jääb näitusesaali üles kuni 29. veebruarini.