Kontserdisarja “Mõisamängud” kontsert Võidula mõisas

Kuupäev/kellaaeg
23.jaan.

Kontserdisarja “Mõisamängud” kontsert Võidula mõisas
23.01.2020 kell 18 Sissepääs annetuslik.
Esinevad:
Katariina Maria Kits (viiul)
Siluan Hirvoja (tšello)
Tähe-Lee Liiv (klaver)Note 31 Oct 2019 at 23-48-17 copy 2 copy
Diana Liiv (klaver)

Kavas: Piazzoll, Beethoven, Prokofjev, Chopin jt.
Muusikud esitavad Argentiina tangohelilooja Astor Piazzolla maalilise-temperamentse tsükli “Aastaajad” osasid. Lisaks kõlavad osad Sergei Prokofievi viiulikontserdist.

Katariina Maria Kits (1995) alustas viiuliõpinguid Marge Lille juures ning jätkas Tallinna muusikakeskkoolis, kus 2004. aastal sai tema õpetajaks Tiiu Peäske. 2014–2016 õppis ta Lausanne’i muusikakõrgkoolis (prof Svetlana Makarova), 2016 jätkas Trossingeni muusikakõrgkoolis (prof Marina Chiche), alates 2018. aastast õpib Arvo Leiburi juures.
Ta on täiendanud end arvukatel meistrikursustel: Alf Richard Kraggerud, Robert Rozek, Detlef Hahn, Kurt Sassmanshaus, Francis Gouton, François Killian, John York, Gyula Stuller, Guðný Guðmundsdóttir, Pavel Vernikov, Jan Repko, Nicolas Dautricourt, Kristof Barati, Florian Donderer, Petru Munteanu, Ulrike Danhofer, Peeter Laul, Balazs Fülei, Winfried Rademacher jt.
Auhindu konkurssidel: II ja I koht ESTA vabariiklikul keelpillimängijate konkursil (2005 ja 2007), IV koht Rotari laste muusikakonkursil Moskvas (2006), II koht George Enescu viiulikonkursil Rumeenias (2006), II koht rahvusvahelisel konkursil „Noor muusik“ (2009), I koht rahvusvahelisel konkursil „Talents for Europe“ Slovakkias ansamblite kategoorias duos Maria Tiimusega (2009); grand prix’ TMKK konkursil „Con fantasia“ (2010, 2012, 2014). 2014. aastal võitis ta telekonkursi „Klassikatähed“ ning on sellest ajast esinenud sageli nii televisioonis kui raadios. 2018. aasta detsembris saavutas II koha Balti keelpillimängijate konkursil Vilniuses.
Katariina on soleerinud mitmete erinevate orkestrite ees, sh Iisraeli sümfooniaorkester Rishon LeZion, Moskva riiklik kammerorkester, Kymi Sinfonietta, Jeruusalemma sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, ERSO, RO Estonia sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Haapsalu Festivaliorkester, TMKK keelpilli- ja sümfooniaorkester.
Katariina Maria Kits esineb Eesti pillifondi poolt talle kasutada antud Henricus Catenari viiulil (1670; pill kannab ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa märki).
Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, ning alates 2019/2020 õppeaastast lisaks ka Ivari Ilja klassis. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018 õppeaastast regulaarselt Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Itaalias. Alates sügisest 2018 alustas Tähe-Lee klaveriõpinguid ka paralleelselt Sibeliuse Akadeemias, Helsingis, Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis.

Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – viimati 2019. a. aprillis I koht konkursil “2019 Concerto Competition ‘Theodor Leschetizky’ for Gifted Young Pianists” New Yorgis, USA-s, 2019. a. juunis Fano auhind ja stipendium festivalil Venice Music Masters, Veneetsias, Itaalias, 2019. a. novembris II koht Rahvusvahelisel Gershwini Muusika Konkursil New Yorgis, 2019.a. novembris – valitud osalema saatesse “Klassikatähed 2020″, 2019. a. novembris – I koht ja kaks eripreemiat (olles noorim osaleja) IX Eesti Pianistide Konkursil, 2019. a. detsembris – I koht konkursil “IV Future Stars International Piano Competition”.
Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (Seade Tšaikovski “Lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (2011 a. Mozart – Klaverikontsert nr 8 ja 2019 a. Tšaikovski – Klaverikontsert nr 1), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (2012 a. Haydn: Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Veneetsia provintsis, Itaalias (2017 a. Beethoven – Klaverikontsert nr 1 ja 2018 a. Chopin – Klaverikontsert nr 2, 2019 a. Tšaikovski – Klaverikontsert nr 1 ) ning Chopini Klaverikontserdiga nr 2 ka Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestriga, Sergei Stadleri juhatamisel. Sügisel 2018 esines Tähe-Lee Virumaa Kammerorkestriga Toivo Peäske juhatamisel, esitades terve Chopini Klaverikontserdi nr 2. Sama kontserdi esitas Tähe-Lee ka New Yorgis Lincoln Centeris asuvas Merkin Hall’is New York Camerata orkestriga (dirigent Richard Owen). Tähe-Lee on esinenud ka ERSO-ga, esitades Tšaikovski Klaverikontserdi nr 1.
Ta on osalenud korduvalt prof. Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning Hande Dalkilic’i, Natalia Sucharevichi, Irina Zahharenkova, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Bashkirovi, Vladimir Ogarkovi, Jura Margulise, Carlos Jurise, Michael Bulycher-Okseri, Age Juurikase ja Mati Mikalai, Irina Zahharenkova, Victor Rosenbaumi, Olga Kerni, Richard Goode, Marc Silvermani, Piotr Paleczny, Pavel Nersessiani, Graham Scotti tundides ja meistriklassides.

Sündmuspaik
Võidula mõis/raamatukogu/rahvamaja

Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.