Alates 14. juunist kolib Vändra postiteenus raamatukokku

 

Alates 14.juunist hakkab Vändras postiteenuseid pakkuma Põhja-Pärnumaa raamatukogus asuv postipunkt. Sellest kuupäevast on postkontor suletud ning pakke saata ja kätte saada, postmarki osta ja muid postitehinguid saab teha raamatukogus.

Vändra postipunkt osutab postiteenust juunis, juulis ja augustis viiel  päeval nädalas raamatukogude lahtiolekuaegadel  E – R 10.00.-12.00 ja 12.30-18.00. Septembrist kuni mai lõpuni on postipunkt avatud kuuel päeval nädalas E-R kell 10.00-18.00 ja L 10.00-15.00. Iga kuu viimasel reedel on postipunkt – nii nagu raamatukogugi – suletud.

„Vändra postiteenuse ümberkorraldamise põhjuseks on postkontori kasutajate väike arv. Postkontoris käijaid jääb aina vähemaks, sest pakke saab mugavalt 24/7 pakiautomaadist nii kätte kui ka saata,“ ütles Omniva kliendikogemuse üksuse juht Kristi Mäeorg. „Vähe kasutajaid tähendab lahtiolekuaegade lühendamist ning paneb ebamugavasse olukorda need kliendid, kes soovivad postkontorit külastada. Nii meile kui ka vallale on aga väga oluline, et need kliendid, kes jätkuvalt vajavad teenindaja nõu ja abi, saavad seda võimalikult mugavalt. Seepärast ongi mõistlik hakata teenust pakkuma koostöös vallaga raamatukogus, kus lahtiolekuajad on oluliselt pikemad kui oleks võimalik postkontoris.“

Põhja-Pärnumaa vallavanema Jane Metsa sõnul on pakkide postkontorist automaati kolimine inimeste teenusekasutuse loomulik muutus ning postivõrk peab sellega kohanema, säilitades samas teenuse kättesaadavuse kõikidele inimestele ja kõikide teenuste osas. „Tervikuna soovime teha valla elanike jaoks postiteenuste kasutamist mugavamaks ja kättesaadavamaks,“ ütles Mets. „Vald on huvitatud pakiautomaatide juurde saamisest ka teistesse asulatesse, sest e-kaubandusest tellimine kasvab ja pakkide 24/7 kontaktivaba kätte saamine kodu lähedalt on inimestele oluline.“

Seepärast ongi põhjust lisaks Vändrale üle vaadata ka postiteenuste osutamise tervikpilt Põhja-Pärnumaa vallas.

Pakiautomaatide võrk

Põhja-Pärnumaa vallas on täna 2 pakiautomaati: Vändra Coop Konsumi ja Pärnu-Jaagupi Grossi pakiautomaadid.

Kuivõrd Omniva plaanib jätkuvalt oma pakiautomaadivõrku laiendada, võib ka Põhja-Pärnumaa valda tulevikus uusi pakiautomaate lisanduda. Selle aasta pakiautomaadivõrgu laienemise plaanid pole aga praegu veel paigas. Tavapäraselt toimub pakiautomaatide võrgustiku laiendamine aasta lõpu eel, et olla valmis saabuvateks jõuluaja tippkoormusteks. Tänavu tuleb arvestada ka pakiautomaatide erakordselt pikkade tootmisaegadega, kuna ülemaailmselt on nappus erinevatest elektroonikakomponentidest, mida kasutatakse ka pakiautomaatides.

„Oleme valla ettepaneku kätte saanud ja võimalusel arvestame seda pakiautomaatide uusi asukohti plaanima hakates,“ kinnitas Kristi Mäeorg.

Kaugemal elajatele toob kirjakandja teenuse koju või kontorisse

Mugavaim võimalus on postiteenuseid kasutada ka postkontorisse või pakiautomaadi juurde minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada universaalse postiteenuse teenuseid oma elu- või asukohast lahkumata.

Kirjakandja kohale kutsumine on tasuta neile, kelle lähim postkontor või postipunkt jääb kaugemale kui 5km.  Maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleb maksta ka postkontoris. Tähele tuleb panna ainult seda, et tasuta kojukutse kehtib universaalse postiteenuse teenuse kasutamisele  – see tähendab, et see ei laiene näiteks kullerpakkidele jms teenustele. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/public/kirjakandja/index.html või telefoni teel 661 6616.

Pärast tellimuse vormistamist võtab Omniva klienditeenindus tellijaga ühendust ning lepib kokku täpse teenindamise päeva ja aja. Kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul. Kirjakandja tuleb koju või tööle tööpäeviti kell 8:00-16:00.

Teenus on eriti mugav neile, kel ea, tervise või transpordi puudumise tõttu on postiasutusse minek raskendatud.

Mugav ja kasulik iseteenindus minu.omniva lehel

Mugav ja pakiteenuste kasutamist lihtsustav rakendus on minu.omniva  (https://minu.omniva.ee/ ) Seal saab iga klient ise määrata oma eelistused, kust talle saadetud pakke kätte saada – näiteks võib olla sobivaim hoopis töökohale lähim pakiautomaat. Arvestada tuleb seda, et kui eelistatud kohaks on valitud pakiautomaat, saab pakke sinna saata ainult siis, kui saatja poolt on pakiga kaasa pandud ka telefoninumber, kuhu paki saabumise sõnumit saata. Kui telefoninumbrit pole, jõuab pakk ikka kenasti kohale, lihtsalt lähimasse postiasutusse, antud juhul Vändra postipunkti.

Minu.omnivas saab ka paki hoiutähtaega pikendada või suunata pakki teise pakiautomaati; jälgida paki teekonda ning vaadata postkontorite-postipunktide lahtiolekuaegu. Samuti saab seal vormistada paki saatmise, nii et pakiautomaadi juures saab selle lihtsalt ja kiiresti automaati panna. Igati mugav ja kasulik rakendus!

 

Postmargid ka internetist või kirjakandja käest

Postmarke, kaarte, ümbrikke või pakendeid on kõige lihtsam osta Omniva e-poest https://pood.omniva.ee/ Postkasti mahtuvad kaubad tuuaksegi otse tellija postkasti, suurema mõõtmelised (näiteks kaubapakendid) saab kätte kas kirjakandja vahendusel või postipunktist.

Lisaks kirjade saatmiseks vajalikele tarvetele (ümbrikud, margid, postkaardid jm) saab Omniva e-poest tellida ka margipiltidega kinketooteid.

Lisaks e-poele ja postkontorile saab postmarke osta ka edasimüüjate käest. Postmarkide lähimad müügikohad leiab Omniva kodulehelt: https://www.omniva.ee/era/veel/edasimuujad

Kirjakastid

Kirja saatmiseks on loomulikult olemas ka kirjakastid, mida Vändras on lausa neli – mis asuvad vallavalitsuse, endise postkontori, politseimaja ja Konsumi juures. Kui vaadata tervet Põhja-Pärnumaa valda, on kirjakaste 24 ja nende asukohad leiab Omniva kodulehelt https://www.omniva.ee/abi/kaart või Google Mapsist, mis on eriti mugav näiteks nutitelefonide kasutajatele.

Head posti- ja pakiteenuse kasutamist!

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.