Alates 1. aprillist hakkavad Põhja-Pärnumaa Raamatukogu ja tema harukogud kontaktivaba laenutust teostama.

Alates 1. aprillist 2020 alustavad  Põhja-Pärnumaa Raamatukogu ja  tema haruraamatukogud raamatute ja ajakirjade kontaktivaba laenutamist seoses koroonaviiruse levikust tuleneva eriolukorraga.

Kontaktivaba laenutamine tähendab, et laenutada saab ettetellimisel kas telefoni ja e-maili teel  või URRAMIS broneerides. Raamatute kättesaamine toimub väljaspool raamatukogu ruume. Raamatukogu ruumidesse klient siseneda ei tohi

Raamatukogudes paljundamise, printimise, skaneerimise teenust ei toimu, arvutit kasutada ei saa.

Laenutamine toimub:

• Vändra Raamatukogus E-R kell 11-15
  • Pärnu-Jaagupi haruraamatukogus E-R kell 11-16
  • Vahenurme haruraamatukogus T kell 10-17, K kell 11-18
  • Vihtra haruraamatukogus T-R kell 11-16
  • Suurejõe haruraamatukogus N kell 10-14
  • Kaisma haruraamatukogus T ja K kell 10-16
  • Võidula haruraamatukogus N kell 14-16
  • Tootsi haruraamatukogus T ja N kell 11-15
  • Libatse haruraamatukogus E ja N kell 10-17
  • Pärnjõe haruraamatukogus E ja N kell 9.00-17.30 ning T ja K kell 9.00-16.30

· Palume enne e-kirja saamist või raamatukoguhoidja telefonikõnet raamatute järele mitte tulla.

· Raamatukogusse sisse ei pääse – raamatute väljastamine toimub kontaktivabalt selleks ettenähtud kohas.

· Raamatud pakitakse kilekotti, millele kirjutatakse lugeja nimi.

· Raamatud asuvad välisukse taga laual ja laenutaja ei tohi puutuda välisust ega ukselinki ning jälgib inimeste vahel 2 meetrise vahemaa hoidmise nõuet.

· Lastele saavad teavikuid reserveerida ja laenutada vanemad.

· Enne eriolukorra lõppemist riigis raamatuid tagasi tooma ei pea, isegi mitte siis, kui tagastustähtaeg on saabunud. Soovi korral võib raamatud jätta raamatukogu tagastuskasti Vändras ja Pärnu-Jaagupis. Ohutuse tagamiseks jäävad tagastuskasti toodud raamatud lugeja kontole veel kolmeks päevaks nö karantiini, vältimaks nende kiiret jõudmist uue lugejani.

· Päringutele vastame telefoni ja e-posti teel.

· Teenus on kontaktivaba. Probleemide ja küsimustega pöörduge tel  5884 4686. Raamatutele järele tulles pidage kinni Terviseameti juhistest!

Kuna kehtib eriolukord, siis võib info kontaktivaba laenutamise kohta kiiresti muutuda, palun jälgige raamatukogude teateid- kodu- ja Facebooki lehti.

Raamatukogude kontaktid: