Alates 3. maist on Põhja-Pärnumaa valla raamatukogud avatud kohapeal väljaannete laenutuseks ja tagastuseks

Alates 3. maist taastub siseruumide lugemissaalides avariiulite ja eelregistreerimiseta internetiarvutite kasutamise võimalus ning kohapeal väljaannete laenutus ja tagastus.

 • Kehtima jääb ruumi täituvuse nõudena kõikide siseruumide puhul täituvus kuni 25% ja 2+2 nõue.
 • Raamatukogude näitusesaalid saab avada, kuid täituvus nagu kõigis teisteski raamatukogu ruumides 25% ja 2+2 reegliga.
 • Siseruumis tegevused raamatukogudes on lubatud üksnes nende õpilaste ja laste puhul, kes on lubatud kontaktõppesse (1.-4. klass) või käivad lasteaias samas rühmas ning külastavad raamatukogu huvitegevuse ja huvihariduse raames.
 • Samas statsionaarse istekohaga ja statsionaarse istekohata avalikud koosolekud, avalikud üritused, sealhulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid või muu meelelahutusteenuse osutamine sisetingimustes ei ole raamatukogudes lubatud ka pärast 3. maid.
 • Raamatukogu kõigis avalikes siseruumides (nt lugemissaalides, internetipunktides, teeninduskohtades) on kohustuslik kanda kaitsemaske või katta nina ja suu.
  • Erandiks on alla 12-aastased lapsed; inimesed, kellel see ei ole tervislikel põhjustel võimalik (nt hingamisraskuste, psüühikahäirete, allergiate tõttu); erivajadustega inimesed, kes ei ole võimelised maski nõuetekohaselt kandma või seda endale ise ette panema ja eest võtma; vaegkuuljast inimese saatja või isik, suheldes inimesega, kes vajab selget kõnet (maskikandmine segab huultelt lugemist) ja/või kellel on suhtlemiseks vajalik lugeda huultelt või näoilmeid vms.
  • Maskina on käsitatavad isikukaitsevahendid (sh visiirid), meditsiinilised maskid ja laiatarbe näokatted (sh ostetud või ise valmistatud korduskasutatavad maskid). Nende puudumisel võib piirduda suu ja nina samaaegse katmisega, kui katteks kasutatav materjal ja eseme tegumood võimaldab käsi kasutamata seda vajaliku aja jooksul näokattena kasutada (nt kaelussallid, mis püsivad ettetõmmatuna nina ja suu ees).
  • Endiselt on võimalik soovijatel kasutada kontaktivaba teavikute tagastamist ja tellimist
Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.