Alates 24. novembrist on kohustuslik raamatukogu külastades kanda kaitsemaske või katta nina ja suu

Alates 24. novembrist:

• Kohustuslik on kanda kaitsemaske või katta nina ja suu avalikes siseruumides (raamatukogu lugemissaalides, internetipunktides, teeninduskohtades, konverentsidel, huvihariduses- ja tegevuses, täiendõppes, täiendkoolitusel, täiendõppes, avalikel üritustel ning koolitusel).
  • Maskina on käsitatavad nii isikukaitsevahendid (sh visiirid), meditsiinilised maskid kui ka laiatarbe näokatted (sh poest ostetavad korduskasutatavad maskid või ise valmistatud maskid), nende puudumisel võib nõude täitmiseks piirduda suu ja nina samaaegse katmisega, kui katteks kasutatav materjal ja eseme tegumood võimaldab inimesel käsi kasutamata seda vajaliku aja näokattena kasutada (näiteks kaelussallid, mis püsivad nina ja suu ees, kui need ette tõmmata).
  •  Nina ja suud ei pea katma või maski ei pea kandma:
  • alla 12-aastased lapsed;
  •  inimesed, kel see ei ole tervislike põhjuste (nt hingamisraskuste, teatud psüühikahäirete, allergiate) tõttu võimalik;
  •  erivajadustega inimesed, nt arenguhäirega inimesed, kes ei ole võimelised nõuete kohaselt maski kandma või ole võimelised endale ise maski ette panema ja eest ära võtma;
  •  vaegkuuljast inimese saatja või isik, kes suhtleb inimesega, kellel on suhtlemiseks vajalik lugeda huultelt, lugeda näoilmeid, kes vajab selget kõnet jmt, kui maski kandmine raskendab huultelt lugemist.
  •  2+2 reegel laieneb kõigile raamatukogu avalikele siseruumidele (koos saavad liikuda kuni kaks inimest, kes peavad teistest inimestest hoidma kahemeetrist vahemaad)
  • Avalikud üritused ja koosolekud alates 28. novembrist:
  •  hakkab kehtima siseruumides statsionaarsete istekohtadega saalides nagu teater, kino, kontserdi korraldamise koht ning avalikel üritustel, avalikel koosolekutel ning meelelahutustegevustes 50 % täituvuse piirang.

•  Maksimaalne publiku arv statsionaarsete istekohtadega saalides on 400, ilma statsionaarsete kohtadeta saalides 250 inimest.
  •  Välitingimustes toimuvate ürituste publiku piirarv on 500 inimest.
  •  Maksimaalset osalejate piirarvu ei kohaldata laste mängutubades.
  •  Kõikjal kehtib nõue publikut saalivälisel alal hajutada, nii et liigutaks 2+2 põhimõttel (nt garderoobid, fuajeed). Nimetatud piirangud ei laiene koos liikuvatele või viibivatele perekondadele ja ka juhtudel, kui seda tingimust ei ole võimalik mõistlikult tagada.
    Huviharidus- ja tegevus, täiendkoolitus ning täiendõpe siseruumides:
  •  Kõikvõimaliku huvitegevuse kohta kehtib grupi suuruse piirang 10 inimest ja huvitegevusi tuleb läbi viia hajutatult. Harjumaal ja Ida-Virumaal peab läbiviija peab tagama, et omavahel ei puutu kokku erinevad grupid.
  •  Ühiskasutatavaid esemeid tuleb desinfitseerida pärast igakordset kasutamist; teenuse osutaja peab tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmise vastavalt terviseameti juhistele.

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.